Aromiks Gıda Uluslararası Gıda Ürünleri ve Teknolojileri Fuarındaydı

Aromiks Gıda Dünyanın en önemli gıda fuarları arasında yer alan Uluslararası Gıda Ürünleri ve Teknolojileri Fuarında değerli müşterileri ile buluştu.

6-9 Eylül tarihleri arasında yurt içinden olduğu kadar yurt dışından da yoğun ziyaretçi ağırlayan fuarı 4 günde 20 bini aşkın profesyonel ziyaret etti.

ITE Group Türkiye Ofisi E Uluslararası Fuarcılık tarafından Türkiye Gıda ve İçecek Sanayi Dernekleri Federasyonu (TGDF) iş birliği ile düzenlenen Uluslararası Gıda Ürünleri ve Teknolojileri Fuarı GIDA WorldFood 2012, 4 gün süresince Çikolata, Şekerleme, Bisküvi, Zeytin ve Zeytinyağı Ürünleri, Bal, Pekmez, Reçel, Çay, Kahve Ürünleri, Yumurta, Süt ürünleri, Bakliyat, Baharat, Yöresel ürünler, Meyvesuyu ve Meyvesuyu Konsantre Ürünleri, Paketlenmiş ve Hazır gıdalar başta olmak üzere pek çok ürünün yer aldığı katılımcı profiline ev sahipliği yaptı. IPACK 2012 Uluslararası Ambalaj, Paketleme ve Gıda İşleme Sistemleri ile eş zamanlı olarak 5 salonda 504 firma ve 1000’i aşkın marka ile gerçekleştirilen GIDA WorldFood 2012 yaklaşık 20 bine yakın profesyonel tarafından ziyaret edildi.

Fuar’ın açılışını T.C Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehmet Mehdi Eker gerçekleştirdi. Eker’in açılış konuşmasında gıda sektöründe fuarın önemi, Türk gıda sektörünün dünyadaki yeri ve tarım sektöründe Türkiye’nin kat ettiği yol öne çıkan başlıklar oldu.

Tarım Bakanı Eker sözlerini şu şekilde sürdürdü: “ 50 yıl önce Gıda ürünleri bu şekilde değildi, 50 yıl sonra da bugün olduğu gibi olmayacak. Ama insan hayatında gıda her zaman var olmuştur ve var olacak. Gelenek haline gelen bu fuarla gıdaya verdiğimiz önemi gösteriyoruz”. Tarım ve gıda sektörünün her gün biraz daha yüksek verimlilikle çalışan bir düzeye geldiğini dile getiren Eker, Türkiye’nin bugün tarımsal üretim hasılası ile dünya ülkeleri içerisinde 7, AB ülkeleri içinde 1. Sırada yer aldığını da ekledi.

T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Türkiye Gıda ve İçecek Sanayi Dernekleri Federasyonu (TGDF) ve TGDF çatısı altında yer alan 23 dernek ve KOSGEB tarafından desteklenen Fuar, yurt içinden onbinlerce ziyaretçi ağırladı. Manisa, Uşak, Çanakkale, İnegöl, Eskişehir, Bursa, Safranbolu, Aksaray, Burdur,  Konya, Antakya,  Adapazarı, Antalya, İzmir, Balıkesir ve Türkiye’nin diğer ilerinden ticaret ve sanayi odalarından Fuar’a toplu ziyaretler gerçekleşti.